Jaký cyklobatoh vybrat a proč

Potřebu sbalit si sebou na kolo všechny potřebné věci nejlépe vyřešíte zakoupením kvalitního cyklo batohu. Přinášíme Vám pár rad, jak takový batoh vybrat.

Cyklistický batoh by měl být pohodlný, kvalitní a neměl by jezdce omezovat při jízdě. V naší nabídce máme cyklo batohy se správně vyváženou konstrukcí, která zaručí stabilitu a pohodlí zad. Některé cyklo batohy také obsahují vnitřní vak pro rezervoáry na vodu, díky kterým snadno doplníte tekutiny během jízdy. 

6 základních kritérií pro správný výběr:

1. Objem cyklo batohu

Odpovězte si na otázky, jak dlouho trvá Vaše vyjížďka a jaké věci na projížďku potřebujete? Na krátký trénink Vám stačí menší cyklo batoh s vodou a se svačinou, ale na celodenní výlet na kole byste u sebe měli mít i další oblečení (větrovka, pláštěnka nebo návleky na nohy a ruce) a také například náhradní duši na kolo, hustilku a drobné nářadí na kolo, tzv. multiklíč.

Správně vybavený cyklo batoh Vám pomůže s ohlídáním pitného režimu, který je obzvlášť důležitý! Množství tekutin, vyloučené během fyzické zátěže, je do značné míry individuální, a je výrazně ovlivněno teplotou okolního prostředí. Čím je vyšší teplota okolí, tím větší pozornost byste měli věnovat příjmu tekutin. V nabídce se vyskytují batohy bez rezervoáru a s rezervoárem (vak na tekutiny). V současnosti se vyrábí speciální pitné vaky s objemem až 3 litry.

2. Velikost cyklo batohu

Cyklistický batoh by měl na zádech stabilně držet. O tom převážně rozhoduje výška batohu. Batohy na kolo vybírejte podle velikosti postavy a rozlišujte cyklo batohy dětské, dámské a pánské. Dámské modely jsou nižší a užší v ramenou, dětské batohy se vyrábějí celkově menší.

3. Tvar cyklo batohu

Cyklo batohy jsou již předurčeny ke komfortnímu používání při jízdě na kole. Zádová část batohu na kolo je už speciálně prohnuta tak, aby odpovídala pozici pro ohnutá záda při jízdě. Proto je pro Vaše pohodlí a zdravá záda výběr cyklo batohu velmi důležitý. Další pozor byste si měli dát na zádovou část batohu, kde by mělo docházet k odvětrání zad. Nezapomínejte tedy na prodyšný materiál batohů. Vhodné jsou například prodyšné síťky, kterými může proudit vzduch, a tudíž nedochází k nepříjemnému pocení. 

4. Nastavitelné ramenní popruhy cyklo batohu

Nastavitelné ramenní popruhy cyklo batohu umožňují fixaci na zádech ve správné poloze. V současnosti jsou na trhu popruhy polstrované a odvětrané, a jsou buď vybaveny hrudním, popřípadě bederním pásem, což zvýší Vaše pohodlí. Při jízdě přesně vyladí polohu batohu, a tudíž odlehčí Vašim zádům. Správně nastavené pruhy také zaručí, aby cyklistický batoh nesjížděl a zůstával stále ve stejné rovnovážné poloze.

5. Vybavenost cyklo batohu

Cyklistický batoh může být vybaven celou řadou drobností, které významně zvyšují pohodlí při jeho užívání. Jedná se například o přihrádku na mobil, karabinu na klíče, různé kapsy na zip, odnímatelný bederní pás a výškově nastavitelný hrudní pás.

6. Bezpečnostní prvky cyklo batohu

Nezapomínejte na svoji bezpečnost a bezpečnost svých dětí při jízdě na kole. Bezpečnost zaručí reflexní prvky či úchytky pro zavěšení blikačky Vašeho batohu na kolo. 

Batohy na kolo zvyšují Váš komfort a bezpečí při každé vyjížďce. Vyberte si z nabídky e-shopu Cyklodiskont.cz ten nejlepší batoh na kolo podle Vašich potřeb. 


Chcete se dozvědět více?

Co umí cyklistický tachometr?

Co umí cyklistický tachometr?

Tachometr na kolo je populárním a užitečným doplňkem rekreačních i závodních cyklistů . Kdo by nechtěl vědět, jak rychle jede a kolik kilometrů už najel? Cyklocomputery...celý článek

Jak zabezpečit jízdní kolo aneb výběr toho správného zámku

Jak zabezpečit jízdní kolo aneb výběr toho správného zámku

Zcizení či ztráta jízdního kola je velmi nákladná nepříjemnost. Jak se chránit před nenechavci, kteří chtějí zcizit moje kolo a co dělat, aby Vám Vaše jízdní kolo nikdo...celý článek


<< zpět do poradny
Kategorie

Přihlaste se k odběru novinek

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro Platím Pak
Youtube
Široký sortiment komponentů SHIMANO za výhodné ceny