• Úvod
  • Quattroflex fotochromatické brýle ALPINA 5W1NG Q+VM

Quattroflex fotochromatické brýle ALPINA 5W1NG Q+VM

Foto NYNÍ
VÝHODNĚJI
Velikost Barva Cena vč. DPH
black matt Skladem (1 ks) 3 441
Nákupem získáte: 1 100

Vaše cena: 3 441

včetně DPH
Termín dodání (platba kartou/na dobírku): V úterý 23.07.2024
ALPINA

ALPINA 5W1NG Q+VM black matt
Art.Nr.: A8653.5.31

Quattroflex fotochromatické brýle oblíbené pro zimní sporty
SWING je legenda. Žijící legenda. Jak na kole, tak na trati. Nejoblíbenější brýle 80. let jsou stále zde. A právem. Unikátní design, funkčnost a vysoká kvalita čoček jsou letité ukazatele kvality - a také recept na úspěch pro každý nový pár brýlí.

SWING je zpět jako 5W1NG. 5W1NG Q má základní čočku vybavenou technologií polarizačního quattroflexu s vylepšením kontrastu.
S přídavným magnetickým objektivem VM nabízí zrcadlený, samozabarvovací objektiv.
Tato kombinace zaručuje jasnou viditelnost bez oslnění v měnících se světelných podmínkách.
Unikátní design 5W1NG je polarizující, avantgardní a inspirativní.

Perfektní samozabarvující model s hydrofilním nátěrem skel Hydrophobic a především technologií
Quattroflex Varioflex
Quattroflex zajišťuje výbornou viditelnost v mlhavém a difuzním světle.


QuattroVarioflex - polarizační filtr v čočkách Quattroflex byl vyvinut ve spolupráci se sportovci a je přizpůsoben různým požadavkům, které nabízejí maximální stupeň funkčnosti. Účinně eliminuje odrazy a oslnění, které jasně zvýrazňují kontury. Tato funkčnost není ovlivněna ani teplem, ani chladem, což činí tyto čočky vhodnými pro všechny podmínky a sporty.
Čočky Quattroflex jsou ideální pro kombinaci s technologií Varioflex, protože jsou lehčí než běžné polarizované čočky. To zajišťuje, že efekt Quattroflex funguje dokonale i při špatném počasí a rozptýlených světelných podmínkách, což činí objektiv Quattroflex Varioflex ideální pro široké spektrum použití, od vodních sportů až po golf a zimní sporty.Technologie:
Quattroflex : technologie Quattroflex zvyšuje kontrasty a filtruje rušivé odrazy
Varioflex : Technologie Varioflex optimálně přizpůsobuje odstín čočky světelným podmínkám (fotochromatické)
Quattro + Varioflex : spojení obou technologií = QV kombinuje technologii silné čočky zvyšující kontrast s polarizačním filtrem (Quattroflex) se samozabarvovací čočkou (Varioflex).

"Varioflex je samozabarvující technologie čoček, která umožňuje přizpůsobit brýle klimatickým podmínkám.
Fotochromatický filtr tzv. druhé generace. Skla dokáží fungovat takzvaně „skrz tři kategorie propustnosti“ S1-S3. Jinými slovy od téměř čiré až po velmi tmavé zabarvení.

Světelná propustnost (transmise) se značí v 5-ti kategoriích. První je S0 kde je propustnost 80-100% a jsou to tedy skla čirá. Kategorie S1 je již velmi světle zatmavená a propustnost je zde 43-80%, S2 jsou již tmavší skla s propustností 18-43%, S3 jsou tmavá skla a propustnost je zde 8-18%, poslední je S4 a propustnost je pouze 3-8% (tyto skla jsou na běžný sport již nevhodná a používají se většinou např. na vysokohorskou turistiku). Pokud tedy skla mají uvedeny jako v našem případě kategorie S1-S3, tak při nejnižším zatmavení propouští 80% světla (jsou takřka čirá) a při nejvyšším pouze 8% (velmi tmavá). „Pracují“ tedy v intervalu 8-80% transmise což je velmi luxusní poměr i pro ty nejnáročnější uživatele samozatmavujících se zorníků
Varioflex je technologie čoček, která umožňuje přizpůsobit brýle klimatickým podmínkám.
Stejně jako se chameleon změní v mísení s okolím, tak tyto čočky přijmou různé odstíny pro ochranu našich očí.
Samočinně zbarvené fotochromní čočky reagují na UV záření, což způsobuje, že se chemické složky v nich otáčejí směrem ke zdroji, což vytváří stínovací efekt. Když se UV světelný zdroj zmenšuje, čočky se opět zesvětlí.
Celý proces probíhá během několika vteřin - dává vám brýle, které jsou vždy upraveny podle měnících se světelných podmínek

Samozabarvovací tónování skel se přizpůsobuje světelným podmínkám, na sluníčku skla ztmavnou a při vjezdu do stínu či v lese ihned zesvětlají, takže se dají používat celoročně bez nutnosti měnit zorníky.
Rozsah zabarvení je skrz všechny tři stupně sluneční ochrany S1-S3.

Hydrophobic lens - hydrofóbní nátěr skel - voda a špína téměř magicky sjedou z povrchu ( nanoskopická architektura povrchu skel)
Jsou zde použity hydrofobní zorníky, jejichž povrchová nanostruktura spolehlivě odpuzuje vodu. Pokud Vás tedy na projížďce na kole přepadne déšť, nemusíte si brýle již sundávat. Podobná technologie se používá např. u zorníků přileb pilotů F1.
Jasná bezmlžná viditelnost je něco, co byste měli mít s dobrými sportovními brýlemi jako samozřejmost, ale za špatného počasí se nelze vyhnout ani postříkání deštěm a blátem.
Čištění vašich brýlí je únavná práce. Ale s novými hydrofobními čočkami v brýlích je tato práce pro vás hotová.
Přirozený samočisticí účinek lotosového listu je dobře znám a Alpina aplikovala na své brýle stejný princip. Hydrofobní, tj. vodoodpudivá nanostruktura čočky způsobuje, že se voda tvoří do korálků a odvaluje se, přičemž s sebou nese jakoukoli nečistotu.


skla : 1, Q+VM Quattroflex Varioflex blue mirror S1-S3 HYDROPHOB (A8653.5.31)
Rozměry : d x š x v : 16,2 x 15,4 x 6,4 cmZatím nikdo nehodnotil. Buďte první

vyplňte hodnocení a získejte 300 do věrnostního programu. Body získáte za každý produkt, u kterého vyplníte slovní hodnocení, maximálně za 5 hodnocení na jednu objednávku.

Quattroflex fotochromatické brýle ALPINA 5W1NG Q+VM

Vaše hodnocení - počet hvězdiček

Nejhorší
Nejlepší
Kategorie

Přihlaste se k odběru novinek

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro Platím Pak
Youtube
Široký sortiment komponentů SHIMANO za výhodné ceny