LAGO DI GARDA – RÁJ (NEJEN) BIKERŮ

Lago di Garda. Kdo o tomto skvostu severní Itálie ještě neslyšel? Nikdo takový asi není. Jezero s blankytně modrou a průzračně čistou vodou, obklopeno horskými masivy tyčícími se až do výšky přes 2000 m.n.m. je rájem všech paraglidistů, milovníků horské turistiky, vodních sportů a v neposlední řadě cyklistiky. Zůstaneme-li u cyklistiky, krás, které lze objevit ze sedla kola, nabízí okolí jezera a zvláště pak jeho severní trentinská část vskutku nespočet. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi či cykloturisti, tak také zkušení bikeři a silniční cyklisté.

Pokud nepatříte mezi jedince, kteří se nemůžou dočkat, až si při výstupech na dvoutisícovky dají do těla, určitě rádi využijete možnost nechat se i s kolem vyvézt nahoru na kopec lanovkou nebo shuttlem. Společností, které Vás i s kolem vyvezou na vrchol hor je více. Chce si pohlídat místa a časy odjezdů, nabídku trailů a samozřejmě ceny. Nejznámější ryze bikový trail Val del Diaol, o kterém dnes bude řeč, mají v portfoliu snad všechny. Před lety jej objevili a upravili místní downhilloví nadšenci a od té doby se těší oblibě downhillerů z celého světa. Ďáblovo údolí, jak zní český překlad, je trasa dlouhá 4,5 km, na které se střídají rychlé pasáže s těmi techničtějšími, kamenitými až skalnatými. Z místa, kdy poprvé šlápnete do pedálů až k jezeru v Torbole překonáte výškový rozdíl zhruba 1000 metrů, což znamená, že svůj sjezd zahájíte obklopeni typicky alpskou mikroflórou s množstvím borovic a zakončíte jej uprostřed palm, oleandrů a olivových hájů. Val del Diaol podrobí zkoušce Vás i Vaši výbavu, proto nepodceňte přípravu a než vyrazíte, zkontrolujte, že máte v pořádku kolo i všechny jeho komponenty.

 

Kdo dává přednost před extrémní cyklistikou pohodovým výletům s možností poznání místní kultury a památek, je pro něj okruh Giro della Busa jako stvořený. Díky převýšení necelých 200m a délce pouhých 16 km bez problému zapojíte i malé cyklisty. Kde začnete je přitom na Vás. Pokud zvládnete celý okruh, navštívíte tři nejznámější města trentinské oblasti – Arco, Torbole a Riva del Garda. Největším lákadlem celého výletu je určitě středověký hrad. Když nic jiného, tak tohle stojí za to vidět. 

Riva del Garda a Torbole Vás nadchnou krásným přístavem, typickými úzkými italskými uličkami a restauracemi s místním vínem. Do Torbole se přijíždí po cyklostezce, která vede přímo vedle krásných a v létě velmi vytížených pláží. Po našlapaných kilometrech je chvilka odpočinku na pláži a svlažení se ve vodě příjemným zpestřením.

  

O tom, co by stálo za to vidět a projet na Gardě, by se dalo napsat nespočet podobných článků. Doufáme, že naše tipy Vás navnadily, pokud ne k první, tak k další návštěvě tohoto úchvatného místa.

Další parádní bikové traily na Gardě najdete třeba na mtbs.cz. Koukněte na ně a hurá do Itálie.


Doporučené produkty

multiklíč FORCE Mini 12

multiklíč FORCE Mini 12 Skladem (1 Ks) 229 Kč Detail

Chcete se dozvědět více?

Výměna řetězu na jízdním kole

Výměna řetězu na jízdním kole

Řetěz je jednou z nejdůležitějších a nejvíce namáhaných komponent jízdního kola. Postupně se opotřebovává s každým najetým kilometrem. Vliv na životnost řetězu má ale i...celý článek


<< zpět do poradny
Kategorie

Přihlaste se k odběru novinek

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro Platím Pak
Youtube
Široký sortiment komponentů SHIMANO za výhodné ceny