Jaký cyklobatoh vybrat a proč

Na kolo s sebou vždy potřebujete několik důležitých věcí, ale do čeho je uložit? Například tašky přes rameno jsou sice módní, ale na páteř působí nepříznivě. Tento problém nejlépe vyřešíte cyklo batohem. Cyklistický batoh by měl být pohodlný, kvalitní, a především by Vás měl co nejméně omezovat při jízdě. Avšak ne všechny batohy jsou na jízdu na kolo správně vybavené a připravené. Pomůžeme Vám se základně orientovat v problematice výběru cyklistického batohu. V naší nabídce máme cyklo batohy se správnou vyváženou konstrukcí, která zaručí stabilitu a pohodlí zad. Cyklo batohy také obsahují vnitřní vaky pro rezervoáry na tekutiny, díky kterým je snadno doplníte během jízdy.

Na co se při koupi cyklo batohu zaměřit? Máme pro Vás 6 základních pravidel:

1. Objem cyklo batohu

Musíte si odpovědět na tyto otázky: Jak dlouho trvá Vaše vyjížďka? Jaké věci na projížďku potřebujete?

Na krátký trénink Vám stačí menší cyklo batoh s vodou a se svačinou, ale na celodenní výlet na kole byste u sebe měli mít i další oblečení (větrovka, pláštěnka nebo návleky na nohy a ruce) a také například náhradní duši na kolo, hustilku a drobné nářadí na kolo, tzv. multiklíč.

V nabídce se vyskytují batohy bez rezervoáru a s rezervoárem (vak na tekutiny). V současnosti se vyrábí speciální pitné vaky s objemem až 3 litry.

Správně vybavený cyklo batoh Vám pomůže s ohlídáním pitného režimu, který je obzvlášť důležitý! Množství tekutin, vyloučené během fyzické zátěže, je do značné míry individuální, a je výrazně ovlivněno teplotou okolního prostředí. Čím je vyšší teplota okolí, tím větší pozornost byste měli věnovat příjmu tekutin. Vytrvalostní závody, které trvají i několik hodin, představují pro organismus obrovské riziko vzniku dehydratace.

2. Velikost cyklo batohu

Cyklistický batoh by měl na zádech stabilně držet. O tom převážně rozhoduje výška batohu. Batohy na kolo vybírejte podle velikosti postavy a rozlišujte cyklo batohy dětské, dámské a pánské. Dámské modely jsou nižší a užší v ramenou, dětské batohy se vyrábějí celkově menší.

3. Tvar cyklo batohu

Cyklo batohy jsou již předurčeny ke komfortnímu používání při jízdě na kole. Zádová část batohu na kolo je už speciálně prohnuta tak, aby odpovídala pozici pro ohnutá záda při jízdě. Proto je pro Vaše pohodlí a zdravá záda výběr cyklo batohu velmi důležitý. Další pozor byste si měli dát na zádovou část batohu, kde by mělo docházet k odvětrání zad. Nezapomínejte tedy na prodyšný materiál batohů. Vhodné jsou například prodyšné síťky, kterými může proudit vzduch, a tudíž nedochází k nepříjemnému pocení. Ideální kandidátem je Batoh Force Berry 896705 (šedý/červený).

4. Nastavitelné ramenní popruhy cyklo batohu

Nastavitelné ramenní popruhy cyklo batohu umožňují fixaci na zádech ve správné poloze. V současnosti jsou na trhu popruhy polstrované a odvětrané, a jsou buď vybaveny hrudním, popřípadě bederním pásem, což zvýší Vaše pohodlí. Při jízdě přesně vyladí polohu batohu, a tudíž odlehčí Vašim zádům. Správně nastavené pruhy také zaručí, aby cyklistický batoh nesjížděl a zůstával stále ve stejné rovnovážné poloze.

5. Vybavenost cyklo batohu

Cyklistický batoh může být vybaven celou řadou drobností, které významně zvyšují pohodlí při jeho užívání. Jedná se například o přihrádku na mobil, karabinu na klíče, různé kapsy na zip, odnímatelný bederní pás a výškově nastavitelný hrudní pás, což vlastní například cyklo batoh Force Twin 8967071 (černý/červený).

6. Bezpečné cyklo batohy

Nezapomínejte na svoji bezpečnost a bezpečnost svých dětí při jízdě na kole. Bezpečnost zaručí reflexní prvky či úchytky pro zavěšení blikačky Vašeho batohu na kolo. Tyto vlastnosti nabízí batoh Force Pilot 896690 (fluo).

Batohy na kolo zvyšují Váš komfort a bezpečí při každé vyjížďce. Vybírat můžete v kategorii Cyklistické batohy a rezervoáry.


Chcete se dozvědět více?

Zdravá lahev® a Zdravá sváča® – pijte a jezte zdravě i na cestách

Zdravá lahev® a Zdravá sváča® – pijte a jezte zdravě i na cestách

Voda tvoří více než polovinu lidského těla , je obsažena v každé buňce, v krvi, ve svalech i v kostech.  Množství vody v těle v průběhu dne přirozeně kolísá , proto je pro...celý článek

Co umí cyklistický tachometr?

Co umí cyklistický tachometr?

Tachometr na kolo je populárním a užitečným doplňkem rekreačních i závodních cyklistů . Kdo by nechtěl vědět, jak rychle jede a kolik kilometrů už najel? Cyklocomputery...celý článek

Zabezpečení jízdního kola

Zabezpečení jízdního kola

Zcizení či ztráta jízdního kola je velmi nákladná nepříjemnost. Jak se chránit před nenechavci, kteří chtějí zcizit moje kolo a co dělat, aby Vám Vaše jízdní kolo nikdo...celý článek


<< zpět do poradny
Kategorie
Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Youtube
Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Široký sortiment komponentů SHIMANO za výhodné ceny