• Úvod
  • fotochromatické brýle ALPINA nylos shield VL a8633

fotochromatické brýle ALPINA nylos shield VL a8633

Cena vč. DPH
Tento produkt momentálně není skladem a je neprodejný
ALPINA

ALPINA nylos shield VL A8633.1.10 white
Sportovní fotochromatické brýle s vlastním tónováním skel přes 2 světelné stupně sluneční ochrany.
Vlastní tónování objektivu Varioflex zajišťuje dobrou viditelnost v různých světelných podmínkách.

Extrémně lehké, extrémně všestranné: To jsou sportovní brýle Alpina Nylos Shield VL. To z nich dělá perfektního společníka pro sport. Ve verzi Shield získáte sférickou panoramatickou "obrazovku" s obrovským zorným polem, aniž byste byli rušeni spodním rámem. Alpina Nylos Shield VL je navíc vybavena technologií Varioflex. Optimální přizpůsobení odstínu na světelné podmínky (fotochromatické) - pro nejlepší ochranu s nejlepším výhledem. Čočky jsou vyrobeny z nerozbitného keramického materiálu a poskytují 100% ochranu proti UV záření.Jsou zde použita FOTOCHROMATICKÁ (samozabarvující se) tvrzená skla Varioflex
Samozabarvovací tónování skel se přizpůsobuje světelným podmínkám, na sluníčku skla ztmavnou a při vjezdu do stínu či v lese zesvětlají.
- Rozsah zabarvení je skrz dva stupně sluneční ochrany S2-S3 a pokrývá tak 2 úrovně sluneční ochrany
- Rychlost zatmavení je velmi rychlé v řádu několika sekund.
- Je nutné si uvědomit, že všechny fotochromatické filtry, které způsobují zatmavení, reagují na intenzitu UV záření, proto např. uvnitř auta či v budově nebude zatmavení tak intenzivní, jelikož část UV záření odfiltruje sklo auta či okna.

Rámečky jsou vyrobeny z materiálu Grilamid TR90.
GRILAMID TR 90 - Vysoce jakostní, ultralehký kompozitní plast vyznačující se vysokou tuhostí, pružností a abnormálně nízkou hmotností.
Jeho antialergické vlastnosti zvyšují celkový uživatelský komfort na dosažitelné maximum v oblasti ultralehkých brýlových obrub (rámečků) na trhu.
Grilamid TR 90 je velmi lehký, pružný a odolný polyamid, který svými vlastnostmi předčí klasický polykarbonát nebo nylon a zásadním způsobem ovlivňuje komfort, bezpečnost a odolnost celého výrobku.

- 2 component design - kombinace pevného rámu a měkké pryže
- optimalized airflow - silně zakřivené čočky dokonale kopírují tvar obličeje.


- 100% UV-A-,B-,C-, ochrana od 400 nm
- adaptable nosepad - umožňuje optimální přizpůsobení jakémukoli tvaru a velikosti nosu.

skla : 1, VL Varioflex black cat.S2-S3 (A8633.1.10)

Barevné provedení GRILAMID obrouček : white
Součástí je látkový obal pro převoz brýlí


Rozměry : d x š x v : 15,7 x 13,4 x 5,0 cm
Hmotnost : 23 g


„Varioflex “ je fotochromatický filtr tzv. druhé generace. Skla dokáží fungovat takzvaně „skrz 2 kategorie propustnosti“ S1-S2 resp. S2-S3. Světelná propustnost (transmise) se značí v 5-ti kategoriích. První je S0 kde je propustnost 80-100% a jsou to tedy skla čirá. Kategorie S1 je již velmi světle zatmavená a propustnost je zde 43-80%, S2 jsou již tmavší skla s propustností 18-43%, S3 jsou tmavá skla a propustnost je zde 8-18%, poslední je S4 a propustnost je pouze 3-8% (tyto skla jsou na běžný sport již nevhodná a používají se většinou např. na vysokohorskou turistiku).
Varioflex je technologie čoček, která umožňuje přizpůsobit brýle klimatickým podmínkám.Stejně jako se chameleon změní v mísení s okolím, tak tyto čočky přijmou různé odstíny pro ochranu našich očí.
Fotochromní čočky reagují na UV záření, což způsobuje, že se v nich chemické součásti otáčejí směrem ke zdroji, což vytváří stínící efekt.Když zdroj UV záření zmizí, objektivy opět zesvětlí.
Proces se odehrává jen za pár vteřin, což Vám dává brýle,které jsou vždy přizpůsobeny měnícím se světelným podmínkám.

Stejně jako se chameleon změní v mísení s okolím, tak tyto čočky přijmou různé odstíny pro ochranu našich očí.Celkové hodnocení: 5.0

Ohodnoťte náš produkt
  J.
5
06.20.2019

  Igor
5
05.29.2020

2

Ohodnoťte tento produkt

fotochromatické brýle ALPINA nylos shield VL a8633

Vaše hodnocení - počet hvězdiček

Nejhorší
Nejlepší
Kategorie

Přihlaste se k odběru novinek

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Youtube
Široký sortiment komponentů SHIMANO za výhodné ceny